ARB 24 TV Canlı İzle

Kayıt bulamadık...

Canlı Yayınla ARB 24 TV, Azerbaycan'ın Önde Gelen Haber Televizyon Kanalı

ARB 24, Azerbaycan'ın bölgesel yayın faaliyetlerine başladığı 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren hızla büyüyerek ülke çapında yayın yapmaya başlamıştır. Başlangıçta "Türkel TV" olarak bilinen kanal, 25 farklı şehirde ve Gürcistan'ın çeşitli bölgelerinde yayınlarını ulaştırma başarısı göstermiştir. Yaklaşık 3 milyon izleyiciye sahip olan ARB 24 canlı kanalı haftalık 112 saatlik bir yayın akışına sahiptir. Kanal, Azerbaycan'da düzenlenen televizyonlar arası yarışmada 31. sırada yer alarak süresiz TV lisansı kazanmıştır.

ARB 24 TV'nin tarihçesi, Türkel TV firmasına ait 5 farklı departman etrafında şekillenmiştir: Finans, İdari ve Yayıncılık alanları başta olmak üzere Arşiv, Bilgi ve Analiz, Yaratıcılık Departmanları da önemli bir rol oynamaktadır. Şirketin Azerbaycan'da 720 metrekarelik özel bir arazisi bulunmaktadır ve ARB bünyesindeki diğer kanallar (ARB Ulduz, ARB Kepez, ARB Şimal, ARB Cenub, ARB Sheki, Aran ve ARB Güneş) bu arazide yayınlarını gerçekleştirmektedir.

"ARB 24 izle" adlı haber ve klasik kültür odaklı televizyon kanalının yayın amacı, izleyicilere son dakika haberleri sunmak, kültürel değerleri korumak, bilgilendirmek ve ahlaki değerleri ön plana çıkarmaktır. Profesyonel çalışanlarıyla kısa sürede geniş bir izleyici kitlesi kazanan kanal, yayın hayatında önemli bir başarı elde etmiştir.

ARB 24, yayın hayatına başladığı dönemde kısa bir süreliğine kırsal ve bölgesel yayınlar gerçekleştirmiştir. Ancak daha sonra Azerspace-1 uydusu üzerinden kesintisiz 7/24 canlı yayınlar sunmaya başlamıştır. 2015 yılı, kanal için bir dönüm noktası olmuş ve 14 Eylül 2015 tarihinde Region TV ile birleşerek "16:9" görüntü formatında yayın yapmaya başlamıştır. 19 Eylül 2016'da ise isim değişikliği yaparak günümüzdeki adını, ARB 24 TV olarak almıştır.

ARB 24 kanalı, çeşitli nedenlerden dolayı bölgesel yayınlara ara vermiştir. Yaklaşık 2 yyıl süren bu aranın ardından, 8 Ekim 2018 tarihinde 2 haftalık bir çalışmanın sonucunda yayın hayatına tekrar başlamıştır. 2018 yılında, 27 Kasım tarihinde Baku TV Külesi Kompleksi'nde ARB 24 TV'de yayınlanan programların Full HD formata geçtiği duyurulmuştur.

ARB 24 TV, yayın ilkelerine bağlı kalarak Azerbaycan'da başladığı gibi devam etmektedir. Kanal, ekonomi başta olmak üzere dünyanın her alanındaki haberleri 24 saat boyunca izleyicilere ulaştırmaktadır. Ekonomi konusunda çeşitli programlara sahip olan kanal, ülke ve dünya borsalarındaki güncel durumları uzman konuklar ve sunucular eşliğinde izleyicileriyle paylaşmaktadır.

Aynı zamanda ARB 24 kanalı, kardeş ülke Türkiye'nin yanı sıra Londra ve New York borsalarındaki son dakika gelişmelerini de takip ederek ekonomistler aracılığıyla anlık olarak izleyicilere sunmaktadır.

Başlık: ARB 24 Canlı İzle - Azerbaycan'ın Televizyon Kanalı

Açıklama: ARB 24 TV, 1 Haziran 2010'da bölgesel yayınlara başlayan ve 8 Ekim 2018'de ülke çapında yayın yapan bir kanaldır. Kültür, haber ve ekonomi odaklı yayınlarıyla izleyicilere canlı ve güncel içerik sunmaktadır. Şimdi ARB 24'ü canlı izleyin ve en son haberleri takip edin!

Etiketler: ARB 24, canlı izle, Azerbaycan televizyon kanalı, haber, ekonomi, kültür, canlı yayın.

ARB 24 TV Canlı izle


ARB 24 TV Canlı izle; 1 Haziran 2010'da "Türkel TV" adıyla faaliyete başladı.ARB 24 TV kanalı, Kasım 2013'ten bu yana Azerbaycan'ın ilk haber kanalı olarak faaliyet göstermekte olup, günde 24 saat yayın yapmaktadır. Aynı zamanda, her saat başı haberler 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren ise her yarım saatte haberler yayınlanmaktadır.

ARB 24, analistik bilgi ve eğitim programlarının yanı sıra 24 saat içinde 48 haber bülteni yayınlamaktadır. Böylece, ilk kez, seyirciler istedikleri haberleri gün içinde istedikleri zaman alma şansına sahip oluyorlar. Yayının % 90'i, TV yapımı programları,% 10'u - yurt içinde ve yurt dışında üretilen belgeseller içermektedir. ARB 24 TV Canlı Uydu ve internet üzerinden dünyanın herhangi bir ülkesinden ARB 24 TV Canlı kanalını izlemek de mümkündür. ARB 24, uydu üzerinden Azerspace 11024 - hız 12698 karakter Dikey (FEC 5/6) frekansı ile ulaşılabilinir. TV kanalı modern teknik ekipman ve dijital sistemler ile donatılmış bir alt yapıya sahiptir.