Kanal BEN TV Kapandı


Magazin Volotv

BEN TV Tarihçesi

Kanal BEN TV Kapandı ama diğer TV kanallarını Canlı izleyebilirsiniz.

Ben TV, İzmir merkezli bir kanal olup, Türkiye'nin ilk internet alt yapılı televizyon kanalıdır. Kanal, 16 Nisan 2016 tarihinde test sürecini tamamlayıp normal yayın hayatına geçmiştir. Ben TV, "sınırsız ve kesintisiz televizyon" sloganıyla adını duyurmuş ve interneti televizyonculuk ile birleştiren ilk kanal olmuştur. Kanalın kurucusu olan Erol Yaraş, iş dünyasının tanınan isimlerinden biridir.

Erol Yaraş, Ben TV için "Ben TV'nin Türkiye'nin ilk internet tabanlı televizyonu. Mevcut televizyon kanalları, video siteleri yada normal televizyonların internet uzantıları idi. Ancak Ben TV televizyon mantığının internet üzerinden yayın hayatına girmiş şekli ve normal televizyonlardan çok farklı. Ben TV sayesinde artık herkes, dünyanın her yerinden hem İzmir'i, hem Türkiye'yi takip edebilecek, EXPO sürecinde İzmir'in neler yaptığını rahatlıkla öğrenebilecek, İzmir ve Türkiye hakkında sağlıklı bilgilerle donanarak, ortak hedefe yönelik daha sağlıklı çalışmalar yapabilecek" şeklinde açıklama yapmıştır.

Ben TV, internet üzerinden, www.kanalben.com adresinden izlenebilen, 7/24 kesintisiz, zengin içerikli yayınlar sunan bir televizyon kanalıdır. Yakın zamanda Apple ve Android cihazlar için uygulamaları da bulunacak olan kanal, İzmir'e ve tüm Türkiye'ye hayırlı olması dilekleriyle kurulmuştur.

Erol Yaraş, 1951 Ankara doğumlu, evli bir çocuk babası ve eski bir gazetecidir. Gazeteciliğe 1980 yılında Yeni Asır'da başlayan Yaraş, Londra'da yabancı dil eğitimi gördükten sonra yurda dönerek bir süre daha Yeni Asır'da çalışmıştır. Ardından İzmir Hürriyet Haber Ajansı, Turizm Gazetesi, Gözlem gazetesi ve İzmir yerel kanalı Yeni Tv'de çalışan Yaraş, en son 2009 yılı sonuna kadar Ege TV'de icra kurulu başkanlığı görevini üstlenmiştir.