Kızılcık Şerbeti Dizisine Sosyal Medya Desteği Azalıyor: Reyting Birincisi Zorlu Süreçte


Magazin Volotv

Kızılcık Şerbeti Dizisine Sosyal Medya Desteği Azalıyor: Reyting Birincisi Zorlu Süreçte

Kızılcık Şerbeti dizisi, Cuma akşamları yayınlanan ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olan bir yapım olarak öne çıkıyor. Sıla Türkoğlu ile Doğukan Güngör'ün etkileyici performansları ve deneyimli oyuncuların kadrosunda yer almasıyla dikkat çeken dizi, aynı zamanda sosyal medyanın da gözdesi haline gelmişti.

Özellikle Nursema karakterinin hikayesi izleyicileri büyülerken, Kızılcık Şerbeti dizisi reytinglerde de büyük başarı elde etti ve sosyal medyada yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Ceren Yalazoğlu da Nursema karakterindeki başarısıyla övgü topladı.

Ancak son zamanlarda Kızılcık Şerbeti dizisine sosyal medya desteğinin azaldığına dair bulgular ortaya çıkmaya başladı. Öncelikle RTÜK tarafından ceza alması ve 2 bölümün yayınlanmaması gibi durumlar dikkat çekti. Halen 3 bölüm ceza için mahkeme süreci devam ediyor. Ancak Kızılcık Şerbeti dizisi, iyi reytingler elde ederken ve hikayesi de büyük beğeni toplarken, bu cezaların gündeme gelmesi şaşırtıcı oldu. Bu süreçte sosyal medyada diziye büyük destek verildi. Ancak Adba TV'nin yaptığı "en popüler diziler" araştırmasında, bu desteğin son zamanlarda yavaş yavaş azalmakta olduğu görüldü.

8-14 Mayıs haftasına ait araştırmada, Yalı Çapkını dizisi 94 bin 200 iletiyle açık ara en popüler dizi olarak öne çıkıyor. Adım Farah dizisi ise 47 bin 900 iletiyle ikinci sırada yer alıyor. Ancak Kızılcık Şerbeti dizisi sadece 20 bin iletiyle üçüncü sırada bulunuyor. Yalı Çapkını dizisinin 4,5 kat daha fazla sosyal medya etkileşimi aldığı düşünüldüğünde, Cuma akşamları için Kızılcık Şerbeti'nin sosyal medya desteğinin azalmış olduğunu söylemek mümkün.

Nisan ayındaki verilere bakıldığında, Kızılcık Şerbeti dizisine yönelik sosyal medyadaki etkileşimlerin ciddi bir azalma gösterdiği görülüyor.

Tam 1 ay önce, 17-23 Nisan tarihleri arasında yapılan bir araştırmada, Kızılcık Şerbeti dizisine 35 bin 800 ile sosyal medyada güçlü bir destek gösterildiği ortaya çıktı. Nursema karakterinin öne çıkması ve kadına şiddet konusunun izleyicileri derinden etkilemesi, Nisan ayının başından itibaren 5 bölüm yayın durdurma cezasıyla birlikte Kızılcık Şerbeti dizisinin büyük bir sosyal medya desteği kazandığı görüldü.

Özellikle tartışmaların da etkisiyle 10-16 Nisan haftasında yapılan Adba TV araştırmasında, Kızılcık Şerbeti haftanın en çok konuşulan ikinci dizisi oldu ve 56 bin 100 iletiyle büyük bir sıçrama yaşadı. Ancak Mayıs ayı itibarıyla, bir ay önce diziye verilen güçlü sosyal medya desteğinin önemli ölçüde azaldığı gözlemleniyor. Kızılcık Şerbeti'ni canlı izlemek için Cuma akşamları Show TV ekranlarına bekleriz.

Tv Logo