TRT Spor Yurt Dışında Nasıl İzlenir? VPN ile Çözüm


Magazin Volotv

TRT Spor Yurt Dışında Nasıl İzlenir? - VPN ile Çözümü Nasıl Olur?

Türkiye'de bir spor kanalı olan TRT Spor, birçok spor kategorisinin yayın haklarını elinde bulundurmakta ve izleyicilerine canlı yayınlar sunmaktadır. TRT Spor ve TRT Spor 2'ye online olarak da erişilebilmektedir. Bu, oyunları canlı izlemek için mutlaka bir alıcıya ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir.

Şimdiye kadar her şey harika! Ancak küçük bir sorunumuz var.

TRT Spor'u Türkiye'den izlemekte sorun yaşamayacakken, yurt dışından maalesef erişim sıkıntısı yaşanıyor. Bunun nedeni telif hakkı sorunudur. Bu sorunun farkındayım ve bu yazıda VPN programı kullanarak yurt dışından TRT Spor'u nasıl izleyebileceğinizi anlatacağım.

VPN programları hakkında az da olsa bilginiz varsa aşağıdaki sorun analizi ve çözüm adımlarını takip etmenizi tavsiye ederim.

Sorun: Türkiye'ye ait olmayan bir IP adresiniz olduğu için yurt dışından TRT Spor ve TRT Spor 2 izleyemiyorsunuz. Telif hakları nedeniyle TRT Spor canlı yayınları sadece Türkiye'nin IP adresinden yapılabilmektedir.

Çözüm: Bir VPN programı kullanarak IP adresinizi Türkiye'deki IP adresi ile değiştirecek ve yurt dışından TRT Spor yayınlarını sorunsuz bir şekilde izleyebileceksiniz.


TRT Spor ve TRT 1'i (Euro 2020) yurt dışından izleme adımları:

  1. Türkiye'de sunucuları bulunan SurfShark VPN web sitesini ziyaret edin.
  2. Bütçenize uygun paketi seçin ve e-posta adresinizi girerek ödemeyi tamamlayın.
  3. TRT Spor'u izlemek istediğiniz cihaz için SurfShark web sitesinden VPN uygulamasını indirin (örn. PC için SurfShark Windows uygulamasını indirin).
  4. Yüklemek için uygulama yönergelerini izleyin.
  5. Satın alma işleminden sonra size gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile VPN uygulamasında oturum açın.
  6. Konum listesinden Türkiye - İstanbul sunucusunu bulun ve bağlanın.
  7. Bu adımlardan sonra Türkiye IP adresine sahip olacak ve TRT Spor'u yurt dışından sorunsuz bir şekilde izleyebileceksiniz.
  8. Yurt dışından TRT Spor izlemek için tek ihtiyacınız olan Türkiye lokasyonlu bir VPN. SurfShark'ın Türkiye sunucusuna bağlanarak TRT Spor'u dünyanın her yerinden izleyebilirsiniz.


Son bilgiler olarak TRT 1'i Türkiye lokasyonlu SurfShark VPN kullanarak da izleyebilirsiniz. VoloTV

Tv Logo