Filenin Sultanları Destan Yazdı: Dünya 1 Numarasıyız! Canlı İzle


Magazin Volotv

Filenin Sultanları Destan Yazdı: Dünya 1 Numarasıyız! Canlı İzle

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, FIVB Milletler Ligi finalinde Çin'i 3-1 yenerek büyük bir zafer elde etti ve dünya sıralamasında birinci oldu. Bu tarihi başarı, Canlı İzle seçeneğiyle TRT SPOR'dan yayınlanan organizasyonda gerçekleşti.

Mücadeleye Ebrar Karakurt'un etkili servisleriyle 3-0'lık seriyle başlayan milliler, set boyunca üstün oyununu sürdürerek 3 sayılık farkı korudu. Çin'in hücum etkinliğini artırmasıyla Asya ekibi aradaki farkı kapatarak öne geçti, ancak Derya Cebecioğlu'nun servis turunda millilerimiz 4 sayılık seri yakalayarak seti 25-22 önde tamamladı.

İkinci sette milli takımımız etkili bir başlangıç yaparak dört sayılık fark yakaladı. Ancak Çin'in karşı atağlarıyla fark bir sayıya indi. Daniele Santarelli'nin molasının ardından toparlanan milliler, Vargas'ın servis turunda farkı yeniden açarak seti 25-22 kaybetmemize engel oldu.

Üçüncü sette her iki takım da karşılıklı sayılar alarak başladı. Millilerimiz, Ebrar Karakurt'un arka arkaya bulduğu sayılarla farkı 4 sayıya çıkardı. Asya ekibi, orta hücumlarıyla farkı kapatmaya çalışsa da millilerimiz, Vargas ve Eda Erdem Dündar'ın sayılarıyla üstünlüğü elinde tutarak seti 25-19 kazandı.

Dördüncü sette iyi başlayan Çin, farkı 3 sayıya çıkardı. Ancak millilerimiz, Vargas ve Ebrar Karakurt'un hücumlarıyla farkı kapatarak beraberliği sağladı. Zehra Güneş'in blokları ve milli takımın etkili oyunuyla farkı 5 sayıya çıkaran millilerimiz, seti 25-16 kazanarak maçı 3-1 tamamladı ve organizasyonda tarihinde ilk kez şampiyon oldu. Önceki yıllarda ikincilik, üçüncülük ve dördüncülük elde eden Filenin Sultanları, bu sefer zirveye çıktı.

MVP ödülü ise milli sporcumuz Melissa Vargas'a verildi. Ayrıca, Zehra Güneş En İyi Blok Yapan Orta Oyuncu, Gizem Örge En İyi Libero ve Melissa Vargas En İyi Pasör Çaprazı olarak rüya takıma seçildi.

Bu büyüleyici zaferle birlikte Türkiye, hem FIVB Milletler Ligi'nde hem de dünya sıralamasında birinci sıraya yükseldi. Daniele Santarelli'nin liderliğindeki takımımız, Canlı İzle seçeneğiyle izleyicilerine unutulmaz bir performans sergiledi.

Bronz madalya mücadelesinde ise Polonya ile ABD karşı karşıya geldi. Setlerin heyecan dolu geçtiği müsabakayı 3-2'lik setlerle kazanan Polonya, organizasyon tarihinde ilk kez madalya kazanma başarısını elde etti.

Bu olağanüstü başarıları yakından takip etmek ve Canlı İzle seçeneğiyle maçları anında izlemek için siz de bu heyecana ortak olabilirsiniz.

ŞAMPİYONLUK MAÇININ TAMAMI :

.

Dördüncü sete iyi başlayan Çin, setin başlarında 3 sayı (6-3) öne geçti. Milliler Vargas ile bulduğu sayılarla aradaki farkı kapatarak 6-6'da beraberliği yakaladı. Milli takım, Zehra Güneş'in blokları, Vargas ve Ebrar Karakurt'un hücum sayılarıyla setin ortalarında farkı 5 sayıya (7-12) çıkardı. Setin sonuna kadar etkili oyunu sürdüren milli takım, dördüncü seti 25-16, maçı da 3-1 kazanarak, organizasyon tarihinde ilk kez şampiyon oldu. 2018 yılında ligi ikincilikle tamamlayan Filenin Sultanları, 2021'de üçüncü; 2019 ve 2022 yıllarında ise 4’üncü olmuştu. Milli sporcumuz Melissa Vargas, Milletler Ligi finallerinin en değerli oyuncusu (MVP) seçildi. Organizasyonun rüya takımına da A Millilerimizden 3 isim girdi. Zehra Güneş, En İyi Blok Yapan Orta Oyuncu, Gizem Örge, En İyi Libero, Melissa Vargas ise En İyi Pasör Çaprazı olarak rüya takıma seçildi. Türkiye, dünya sıralamasında ilk sıraya çıktı Öte yandan Türkiye, dünya sıralamasında da zirvede... Çin'i mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Daniele Santarelli’nin ekibi, sıralamada ilk basamağa çıktı.

TRT SPOR Canlı izlemek için logoya tıklaman yeterli.

Tv Logo