Yüz Yıllık Mucize: Harika Kimdir? (Ebru Şahin)


Magazin Volotv

Yüz Yıllık Mucize de oynayan Ebru Şahin kimdir

"Yüz Yıllık Mucize" filminde oynayan Ebru Şahin, 18 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Türk dizi ve sinema oyuncusudur.

Ebru Şahin, oyunculuk kariyerine 2014 yılında "Seni Seviyorum Adamım" adlı diziyle başlamıştır. Daha sonra "Kızlarım İçin" ve "Kurşun" gibi dizilerde de rol almıştır. Ancak en çok tanındığı rol, 2018-2019 yılları arasında yayınlanan "Hercai" adlı dizide canlandırdığı Reyyan karakteridir.

"Yüz Yıllık Mucize" filminde Ebru Şahin, genç yaşlı herkesin hayran olduğu bir şarkıcı olan İpek karakterini canlandırmaktadır. İpek karakteri, filmde Harika'nın anneannesidir ve onunla birlikte yaşamaktadır. Harika'nın babası Kemal ile arasında zamanında yaşanmış bir aşk hikayesi vardır ve Kemal'in cezaevinden çıkması için İpek'in de yardımı gerekmektedir. Ebru Şahin, filmde İpek karakterini başarılı bir şekilde canlandırmıştır.


Ebru Şahin hakkında ayrıntılı bilgi

Ebru Şahin, 18 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde eğitim görmüştür. Oyunculuk kariyerine ilk adımını 2014 yılında "Seni Seviyorum Adamım" dizisiyle atmıştır. Daha sonra "Kızlarım İçin", "Kurşun", "Elimi Bırakma" gibi pek çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Ancak en tanındığı rol, ATV ekranlarında yayınlanan ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan "Hercai" dizisinde canlandırdığı Reyyan karakteridir. Bu rolle birlikte büyük bir ün kazanmış ve Türkiye'nin en popüler genç oyuncularından biri haline gelmiştir.

Ebru Şahin, 2019 yılında "Gönül Dagi" adlı sinema filminde de rol almıştır. Filmin başrolünde, kendisi gibi genç oyuncu olan Alperen Duymaz ile birlikte oynamıştır.

Son olarak, 2022 yılında "İyi ki Doğdun" adlı romantik-komedi türündeki sinema filminde rol almıştır. Filmin başrolünde, usta oyuncu Haluk Bilginer ile birlikte oynamıştır.

Ebru Şahin, oyunculuk kariyerindeki başarısıyla birçok ödül kazanmıştır. Bunlardan en önemlileri, 2019 yılında düzenlenen 46. Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülü ve 2021 yılında düzenlenen 3. İzmir Turizm Ödülleri'nde "En İyi Dizi Oyuncusu" ödülüdür.

Tv Logo