Yüz Yıllık Mucize: Kemal Kimdir? (Birkan Sokullu)


Magazin Volotv

Birkan Sokullu hakkında detaylı bilgi

Birkan Sokullu, 6 Ekim 1985 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. İlkokul ve ortaokul eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra lise eğitimi için ABD'nin Ohio eyaletine gitmiş ve burada lise eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra Türkiye'ye dönen Sokullu, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde eğitim almış ve mezun olmuştur.

Oyunculuk kariyerine 2008 yılında "Pis Yedili" dizisi ile başlamıştır. Daha sonra "Kavak Yelleri", "Öyle Bir Geçer Zaman ki", "Kuzey Güney", "Ulan İstanbul" gibi pek çok dizi ve filmde rol almıştır. 2017 yılında yayınlanan "Siyah Beyaz Aşk" dizisindeki performansı ile dikkatleri üzerine çekmiş ve büyük bir hayran kitlesi edinmiştir.

2019 yılında "Bir Aşk İki Hayat" filminde başrol oynamıştır. Ayrıca 2020 yılında yayınlanan "Yüz Yıllık Mucize" filminde de başrol oynamış ve performansı ile beğeni toplamıştır.

Birkan Sokullu, oyunculuk kariyerinin yanı sıra tiyatro oyunlarında da rol almıştır. "Kürklü Merkür", "Mizantrop" ve "Largo Desolato" gibi oyunlarda sahne almıştır.

Özel hayatıyla ilgili olarak Birkan Sokullu, 2015 yılında oyuncu Aslı Enver ile evlenmiş ancak çift 2019 yılında boşanmıştır.

Yüz Yıllık Mucize Kemal hakkında bilgi

"Yüz Yıllık Mucize" Start TV dizisinde, Birkan Sokullu'nun canlandırdığı Kemal karakteri, hikayenin ana karakterlerinden biridir. Kemal, cezaevinde yatan bir adamdır ve film boyunca hikayenin merkezinde yer alır.

Kemal karakteri, zeka seviyesi oldukça yüksek olan biridir ve matematik konusunda oldukça yeteneklidir. Ancak, yaşadığı bazı olumsuz olaylar nedeniyle cezaevine düşmüştür. Cezaevindeki yaşamı oldukça zordur ve bir yandan da kızı için endişelenmektedir.

Filmin ilerleyen bölümlerinde, Kemal'in matematik yeteneği ve çabaları sayesinde kızını görmek için cezaevinden çıkması için bir fırsat doğar. Kemal, kızını görmek için verdiği mücadele ile filmde oldukça etkileyici bir karakter olarak karşımıza çıkar.

Kemal'in rolünü başarılı bir şekilde canlandıran Birkan Sokullu, performansı ile beğeni toplamıştır ve filmdeki en etkileyici karakterlerden biri olarak anılmaktadır.

Birkan Sokullu, 6 Ekim 1985 tarihinde İstanbul'da doğan Türk oyuncudur. İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur.

2008 yılında başladığı oyunculuk kariyerinde pek çok dizi ve filmde rol almıştır. En önemli rolleri arasında, "Kavak Yelleri", "Öyle Bir Geçer Zaman ki", "Kuzey Güney", "Ulan İstanbul", "Siyah Beyaz Aşk" gibi yapımlar yer almaktadır.

2020 yılında yayınlanan "Yüz Yıllık Mucize" filminde başrol oynamış ve performansı ile beğeni toplamıştır. Ayrıca "Bir Aşk İki Hayat" filminde de başrolde yer almıştır.

Birkan Sokullu, oyunculuk kariyerinin yanı sıra tiyatro oyunlarında da rol almıştır 
Tv Logo