Eurovision 2023 Şarkı Yarışması Canlı izle


Magazin Volotv

Eurovision 2023 Ne Zaman, Saat Kaçta Ve Hangi kanalda Canlı Yayınlanacak?

Heyecan dorukta! 67. Eurovision Şarkı Yarışması, İngiltere'nin Liverpool kentinde düzenleniyor. Yarışmanın tarihi 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü olarak belirlendi. Yarışma, resmi yayıncısı olmayan Türkiye'den de katılımcı bulunmuyor.

Toplam 39 ülkenin katılacağı yarışmanın, ülkemizdeki resmi yayıncısı bulunmadığından vatandaşlar, yarışmayı Eurovision resmi Youtube sayfasından canlı olarak takip edebilecekler.

Yarışmada, geçmiş yıllarda olduğu gibi birbirinden farklı tarzlarda müzikler dinleyicilerle buluşacak. İşte yarışmada yer alacak ülkelerin tam listesi: Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ermenistan, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hollanda, Hırvatistan, İrlanda, İsrail, İspanya, İsveç, İsviçre, İzlanda, Kıbrıs Rum Kesimi, Letonya, Litvanya, Malta, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovenya, Ukrayna, ve Yunanistan.

Eurovision Şarkı Yarışması'nın heyecan dolu performansları ve yarışmacıların birbirinden renkli kıyafetleri, her yıl olduğu gibi yine seyircileri büyüleyecek. Yarışmanın başlama saati 17:30 olarak belirlendi. Müzikseverler, yarışmayı izlemek için gün sayıyor!


Azerbaycan, 2023 Eurovision Şarkı Yarışması 'na TuralTuranX ikilisinin seslendirdiği "Tell Me More" adlı şarkısıyla katılacaktır.

Azerbaycan, 2023 Eurovision Şarkı Yarışması'na Tural TuranX ikilisinin seslendirdiği "Tell Me More" adlı şarkısıyla katılacak ve İctimai TV tarafından belirlenen bu katılımcı Görevlendirme yöntemi ile seçilmiş. Yarışma Birleşik Krallık'ın Liverpool kentinde yapılacak.

Azerbaycan'da 2023 Eurovision Şarkı Yarışması İctimai TV Canlı yayınlayacak.

Tv Logo