1. Volotv
  2. Yerel TV
  3. ÜNTV KONYA

ÜNTV KONYA Canlı İzle

Kayıt bulamadık...

ÜN TV Canlı İzle

Konya Selçuk Üniversitesinin TV kanalı ve Türkiye'nin ilk Üniversite kanalı olan Ün TV Canlı yayın izleme imkanını sunuyoruz. Kanal en sevilen filmleri dizileri ekranlara getiriyor. Ayrıntı olarak verilmesi gereken bilgi Ün TV genelde haber programlarına ve kültür sanat yayınlarına önem vermektedir. Konya ili ve eğitim bilgi ve tartışma programlarını izleyebilirsiniz.

Konya Üniversite Televizyonu (ÜNTV), Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde kurulmuş ÜNTV olarak yayın yapan bir televizyon kanalıdır. Televizyonun kuruluş çalışmaları 1994 yılında bazı teknik cihazların alınmasıyla başlasa da televizyonla ilgili ciddi alt yapının hazırlanması 1997 yılında yapılan ihaleyle gerçekleştirilmiştir. ÜNTV Aynı yıl mezkûr fakültenin Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’ne öğrenci alınmış, böylelikle bir yandan televizyon alt yapısı hazırlanırken bir yandan da yayında ve yapımda görevlendirilecek öğrenciler yetiştirilmiştir.

Televizyonun, 27 Nisan 1998 tarihinden itibaren test yayınına geçilmiş; 29 Haziran 1998’de de dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in de katıldığı bir törenle resmî açılışı yapılmıştır. ÜNTV Canlı Televizyonu bu tarihten itibaren yayınını kesintisiz olarak sürdürmektedir.

1 Nisan 2006’dan itibaren 24 saat yayın yapmaya başlayan televizyonun, yayın süresinin önemli bir kısmını haber ve kültür sanat programları oluşturmaktadır. Her gün saat 13.00 ila 23.30 saatleri arasında, saat başı haber bülteni yayımlayan televizyonun, ana haber bülteninin saati 19.30’dur. Gündüz kuşağı, sabah ve öğleden sonra canlı yayımlanan kuşak programlarından, çizgi film ve belgesellerden oluşmaktadır. Ana haber sonrası kuşağında ise içyapımlar ağırlıktadır. Haber programlarının yanında, müzik-eğlence türü yapımlar, kültür-sanat programları, tartışma, açık oturum ve güncel programlar akşam kuşağında yayımlanmaktadır. Gece kuşağında ise sabah yayımlanan programların tekrarının yanı sıra müzik programları ve belgesel yapımlar yer almaktadır.

ÜNTV Televizyonu’nun yayın, haber ve programcılıktaki temel amacı öğrencilere yönelik eğitimdir. Televizyon bünyesinde yayın, yapım ve haber merkezinde görevli öğrencilere hem teorik hem de uygulamalı eğitim verilmektedir.

Yayımında sayısal sistem kullanan ÜNTV Televizyonu, 1 KW gücünde bir vericiyle 100 kilometrekarelik bir alana, UHF 51 bandından yayın yapmaktadır. ÜNTV’nin yayınları Konya merkez ilçelerinin yanı sıra Aksaray ve Karaman’ın bir bölümünden de izlenebilmektedir.