1. Volotv
  2. Canlı TV izle
  3. TBMM TV

TBMM TV Canlı İzle

Kayıt bulamadık...

TBMM TV: Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Canlı Yayın Kanalı

TBMM TV, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin canlı yayın kanalıdır. Meclis TV olarak da bilinen kanal, milletvekillerinin konuşmalarını ve mecliste gerçekleşen faaliyetleri ekranlarda yayınlayarak, TBMM genel kurulunu canlı yayında izleyicilere sunmaktadır.

Kuruluşu ve Yayın Hayatı

1994 yılında kurulan TBMM Tv, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tüm faaliyetlerini televizyon ortamına naklen yayınlamaktadır. Kanal, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne aittir. Kanalın genel yayın merkezi Ankara'da bulunurken, Digitürk, Kablo TV, ve Türksat gibi çeşitli uydu platformlarında da yayınlanmaktadır.

TBMM TV Canlı İzle

TBMM TV yayınları içerisinde; TBMM gerçekleşen ziyaretler ve kabulleri, siyasi partiler arasında gerçekleşen çeşitli basın toplantıları, TBMM'ye sunulan tekliflerin izin verilen ölçülerde yayınlanması gözükmektedir. Mecliste kabul edilen kanunlar ve genelgeler hakkında ki yayınlarda TBMM Tv izle seçeneği ile halka yansıtılmaktadır. Kanalda en çok izleyici siyasi partilerin grup toplantılarını aralıklı olarak halka duyurarak bilgi sunmaktadır.

Canlı Yayın İçeriği

TBMM TV canlı yayınında, meclisin görev ve yetkileri olan tüm yükümlülükler ekrana gelmektedir. Mecliste yapılan konuşmalar, anayasa hakkında ki konular, kanunlar hakkında düzenlemeler, yeni yapılan kanunlar ve tüzükler hakkında konulara kanalda yer verilmektedir. Kanalda yayınlanan çoğu içerik canlı yayın olarak sunulmaktadır.

TBMM TV Ana Görevleri

TBMM TV kanalı ile halk, siyasi parti gruplarının yapmış olduğu her türlü faaliyetleri izleme olanağı bulabiliyorlar. Kanalda yayın akışı olarak; Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde TBMM Genel Kurul toplantılarına yer verilmektedir. Yasama yılı açılış konuşmaları, bütçe görüşmeleri, hükümetin programları, çalışmaları, yabancı devlet adamlarının ve konularının ağırlanması, protokollerde yapılan konuşmalar canlı yayın olarak gününe gün olarak sunulmaktadır.

TBMM Tv izle & MECLiS TV Canlı izleme imkanı sizinle olması dileğindeyiz... Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemini Meclis Oturumlarını canlı izleme imkanını sunan TBMM TRT3 TV Canlı Canlı izleyebilirsiniz..