TELE 1 Canlı İzle

Kayıt bulamadık...

Tele 1 Canlı izle

TELE1, Türkiye'de gazetecilik anlayışını doğru bir şekilde yerine getiren televizyon kanallarından biridir. Sabah, öğlen ve akşam haber bültenleri ile birlikte kültür ve sanat yayınları yapmaktadır. Kanal, tarafsız bir yapıya sahiptir ve farklı yorumlara açıktır. TELE1'in yayın merkezi İstanbul'dadır ve iletişim bilgileri sitede mevcuttur. Tele 1 Kanal, Türksat 4A'da ve D-Smart, VoloTV ve Digitürk gibi platformlarda da canlı izlenebilir. Ayrıca, Uğur Dündar gibi tanınmış gazeteciler de kanalda yer almaktadır.

Tele 1 kanalının tarihçesi 

Tele 1 kanalı, Türkiye'de yayın yapan bir televizyon kanalıdır ve 9 Ocak 2017 tarihinde "KültürTürk" ismiyle yayın hayatına başlamıştır. Kanalın sahibi ve genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ'dır. Ancak RTÜK onayının gecikmesi sonrasında 4 Şubat 2017 tarihinde Tele 1 logosu ve ismi kullanılmaya başlanmıştır.

Tele 1 kanalı, yayın hayatına başlamadan önce Türkiye'deki yayıncılık anlayışında bir eksiklik olduğunu fark etmiş ve bu eksikliği gidermek için kurulmuştur. Kanal sahibi Merdan Yanardağ, kanalın toplumcu, laik, cumhuriyetçi, demokratik, bağımsız ve nitelikli bir muhalif kanal olmadığını söyleyerek, diğer muhalif kanallardaki eksiklikleri tamamlamak için Tele 1'i kurduklarını belirtmiştir.

Tele 1: Profesyonel Gazetecilikte Boşlukları Dolduran Bir Yayın Kanalı


Tele 1 kesintisiz canlı yayınlarıyla Türkiye'nin her yerine ulaşmaya devam ediyor. Türkiye'de yayıncılığa yeni bir bakış açısı getiren ve mevcut yayıncılıktaki eksiklikleri gidermeyi amaçlayan Tele 1, haber programlarının yanı sıra farklı ilgi alanlarına hitap eden birçok program sunuyor. Günün her saati kendine has içerikleri ile yayın hayatına devam etmektedir. Canlı TV platformumuzdan ilgiyle izleyeceğiniz Tele 1 programlarına sadece bir internet bağlantısı ile ulaşabilir, kısa sürede geniş kitlelere ulaşan içerikleri izleyebilirsiniz.

Profesyonel Yayıncılık Alanındaki Boşluğu Dolduran: Tele 1

9 Ocak 2017 tarihinde Kültürtürk adıyla kurulan Tele 1, aynı zamanda genel müdürlüğünü de yürüten Merdan Yanardağ'ın sahibi olduğu bir kanaldır. RTÜK onayındaki gecikmenin ardından 4 Şubat 2017 tarihinde Tele 1 logosunu ve adını kullanmaya başlayan kanal, "Yükselen Haber Kanalı" sloganıyla yayın hayatına devam ediyor. Türksat, Digiturk ve D-Smart üzerinden yayın yapan bir kanaldır.

Kanal sahibi Tele 1'in kuruluş hikayesine baktığında Tele 1'in popülist, laik, cumhuriyetçi, demokrat, bağımsız ve nitelikli bir muhalefet kanalı olmadığını söylüyor. Tele 1'in bu boşluğu doldurmak ve diğer muhalefet kanallarındaki eksiklikleri tamamlamak için başlatıldığını belirtiyor. Tele 1, etik değer ve ilkelere bağlı bir yayıncılık anlayışını benimseyen ve aynı zamanda kapanmayan, açık bir muhalefet kanalı olmayı hedefleyen bir yayıncılık anlayışıyla yola çıkmıştır. Tele 1, Türkiye'de günlük ortalama televizyon izleme oranının 5 saat civarında olması nedeniyle insanların televizyondan doğru bilgi almasının ne kadar önemli olduğunu vurguluyor.

Tele 1 ekibi kendilerini profesyonel ve deneyimli bir ekip olarak görse de tutkulu ve özverili bir ruhla ilerleyen amatör bir ekip olduklarına da inanırlar. Bir haber ve kültür kanalı olarak yayın hayatlarına devam etseler de programlarının çok yönlü olmasını istiyorlar. Bu nedenle yurt içi ve yurt dışı siyasi olayların yanı sıra izleyici kitlesinin farklı ilgi alanlarına hitap edecek eğlenceli içeriklere de yayın programlarında yer vermektedirler. Tele 1 izle seçeneği ile magazin, spor, sağlık, belgesel ve haber programlarını tek çatı altında izlemeye başlayabilirsiniz.

Çok Yönlü Yayının Adresi: Tele 1

Haber kanalı olarak öne çıkan Tele 1, gününüzü farklı içeriklerle doldurmanıza yardımcı olacak farklı ilgi ve zevklere sahip programları yayın programına eklemeye başladı. Tele 1'in günlük yayın programında sağlık ve ekonomi ile ilgili programların yanı sıra haber ve tartışma programları da yer buluyor. Tele 1'de hafta içi her gün Gün Başlıyor, Kulis, Gün Ortası, Tele Ekonomi, 18 Dakika, 4 Soru 4 Yanıt, Haberler, Sağlık Masası gibi programlar yayınlanıyor. Gün boyunca hem Türkiye hem de dünya ile ilgili haber ve analizleri takip edebilirsiniz. gündem ve ekonomi.